Tomáš Slavík vítězí na Urban DH 2016 v Grasse!

Posledním závodem letošní sezóny byl pro Tomáše Slavík největší francouzský městský downhill, který nese název URBAN DH GRASSE. Skvěle připravená trať, spoustu diváků a především ti nejlepší franouzský gravity rideři…a že jich je! Tomáš Slavík do toho skočil po hlavě na opravdu fyzické a technické trati. Nakonec byl nejrychlejší a dokázal zvítezit o 3 vteřiny!
 
“Trať v Grasse mě hrozně bavila a byla skvěle připravená. Měla v sobě všechny překážky, který má pořádná trať obsahovat jako uzké uličky, velké skoky, wallridy, schody a především high speed sekci, která mě strašně bavila, jelikož to byla fakt divočina a chvílema jsem se stával pouhým pasažérém svýho kola. Výbornej trénink! Byl jsem zde poprvé a nebylo jednoduchý porazit francouzský ridery, jelikož mají trať hodně najetou a znají každý její detail. Jedinou komplikací bylo, že před finále nám přišla menší bouřka, zatáhlo se a vzhledem k denní době nebylo už skoro nic vidět! Tohle je asi ten nejhorší scénář, co si může závodník představit. Popravdě jsem myslel, že nás na trať už vůbec nepustí, ale rideři byli natěšení, já jsem jen valil oči a musel do toho jít taky. Nedalo se svítit…to doslova a do písmene! Šel jsem do toho naplno a nakonec jsem dokázal dorazit v jednom kuse do cíle, což se spoustě lidem nepodařilo a vyhrát o 3 vteřiny! Opravdu náročnej den, ale především to pro mě byla parádní tečka za letošní sezónou. Teď mám několik týdnů na zimní přípravu a 21.ledna už rozjíždíme další sezónu, které se už teď nemůžu dočkat :) Díky riderům a organizátorům z Francie, kteří odvedli super práci a příští rok naviděnou…”
 
Tomas Slavik winning run GoPro hero 5: https://www.youtube.com/watch?v=2mbmIyU-SVM
 
Takhle chce asi každý závodník ukončit svoji sezónu. Poslední závod se opravdu podařil! Dalším závodem pro Tomáše je zahajovací závod Downmall Tour 2017 v Německu, který se jede 21.ledna 2017! Pro více informací ohledně příprav na nadcházející sezónu sledujte sociální sítě Tomáše Slavíka:
 
 
photo by: TDG photography, Christian Benoit, Cyril Charpin, Rosselo pictures