Slavík na Zélandu bodoval! Boj o titul King Of Crankworx začal!

První závod Crankworx World Tour odpálil letošní šńůru závodů na Novým Zélandu (Rotorua) a Tomáš Slavík, uřádující držitel titulu King Of Crankworx, u toho nesměl chybět! Bodoval ve všech závodech, do kterých nastoupil a dokázal získat skvělé body do celkového pořadí. Souboj o korunu krále pro něj začal bohužel trochu nešťastně, kdy si při pádu těsně před závodem pumptracku poranil zápěstí a vůbec nebylo jisté jestli nastoupí. Slavík se nakonec postavil na start všech plánovaných závodů a s údivem ostatním riderů a dvěmi menšími frakturami v levém zápěstí dokázal ve všech závodech zajet TOP 5 výsledek! V Pumptracku skončil na 5.místě, ve Speed N Stylu skončil na 4.místě a na AIR DH bral neuvěřitelné 2.místo, kdy zariskoval a závodil jako jediný na hardtailu GHOST Asket, který se nakonec ukázal jako skvělá volba!
 
“ Za poslední týden se toho tolik odehrálo, že vlastně ani nevím kde začít! Crankworx pro mě byla vždycky velká výzva a letos s větším počtem závodů i zastávek to bude těžší než kdykoliv jindy. Bohužel mě potkala smůla hned na prvním eventu, kde jsem se solidně vysekal a šel jsem v plné rychlosti hlavou do zatáčky. Odneslo to zápěstí, dvě měnší prasklinky, ale po kvalitním tejpu jsme zjistili, že se s tím bude dát závodit, takže jsem nastoupil do všech závodů. V pumptracku jsem měl trochu smůlu na los, kdy jsem po menší chybě prohrál o 0,08 vteřiny s pozdějším vítězem Keeganem Wrightem. To mě trochu mrzelo, ale vzhledem k okolnostem to bylo vlastně úplně super výsledek. Ve Speed N Stylu po několika změn pravidel už není taková legrace se prosadit, prakticky všichni závoďáci vypadli hned v prvním kole a já jedinej držel naši vlajku do TOP 4. Jezdil jsem jednoznačně nejrychleji, ale i když jsem měl připravých pár triků, tak jsem se rozhodl, že s mým poraněným zápěstím to nebudu riskovat a raději pojedu na jistotu, abych se nezranil ještě víc. Největší radost mám ovšem z 2.místa na Air DH. Když jsme na trati trénovali, tak jsem si říkal, že by to možná stálo za zkoušku na hardtailu, jelikož bych mohl využít svoje přednosti z fourcrossu a být ve výhodě oproti ostatním. Byla to solidní zbíječka Vám řeknu, ale jelo to prostě rychle a to se počítá. Divočina, která není úplně pro každýho, ale já to mám takhle rád. S výsledkama jsem spokojenej, parádně jsme si to užili a těším se na další Crankworx v Les Gets..”

 

Výsledky Crankworx Rotorua 2017:
Pumptrack presented by Rock Shox – 5.místo
Mons Royale Speed n Style – 4.místo

Air DH – 2.místo
 
Highlight videos:
Pumptrack presented by Rock Shox http://bit.ly/2nQtKCK
Mons Royale Speed n Style http://bit.ly/2nQCiJy
 
Slavík je už na cestě zpět do Evropy, kde se bude už nadcházející víkend účastnit prvního závodu 4X Pro Tour world series, kde bude obhajovat celkové vítězství z loňského ročníku na náročné trati Roc de Azur na jihu Francie. Pro více informací, fotek a videií sledujte sociální sítě Tomáše Slavíka
 
 
Photo by: Boris Beyer